
Існує проблема, пов’язана з експлуатацією світлодіодних лампочок – їх свічення після, здавалося б, вимкнення освітлювального приладу. Чому ж світлодіодна лампа може горіти при вимкненому вимикачі? Існує кілька причин:
- несправність електричної проводки (наприклад, неякісна ізоляція чи поганий контакт);
- використання вимикачів з підсвічуванням (які вважаються несумісними зі світлодіодними джерелами освітлення);
- неякісна конструкція джерела світла;
- неправильне підключення освітлювального приладу до електричної мережі.
Важливо! Дане світіння наврядчи можна назвати небезпечним для електричної системи квартири або будинку, проте воно може викликати незручності у користувачів, а також суттєво зкорочує термін служби світлодіодів через їх активну експлуатацію.
Для вирішення зазначеної проблеми слід, насамперед, визначитися якою є причина несанкціонованого світіння діодних джерел світла, а потім усунути цю причину. Зокрема, у Вашому конкретному випадку може знадобитися заміна світлодіодних лампочок на якісніші. У разі свічення лампочок після вимкнення через використання невідповідного вимикача (моделі з підсвічуванням) можна просто замінити його на іншу модель, або відключити контакт, що живить це підсвічування.
Якщо ж ви звикли до цієї функції вимикача і розлучатися з нею не маєте наміру, можна здійснити паралельне включення в ланцюг резисторного пристрою – це також має вирішити проблему свічення лампочок у вимкненому освітлювальному приладі. Коли світлодіодна лампа тьмяно горить, можливі наступні причини:
- лампа розрахована на іншу напругу живлення,
- частина світлодіодів у лампі вийшли з ладу,
- лампа працює при зниженій напрузі в мережі.